ІЗ 15 КВІТНЯ ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ ПЕРЕБУВАТИМЕ У “ЧЕРВОНІЙ” ЗОНІ

Полтавську область віднесли до «червоного» рівня епідемічної небезпеки – за окремим рішенням Регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, засідання якої відбулося 11 квітня. Обмеження діятимуть до прийняття окремого рішення комісії або МОЗу.

Основні зміни стосуються заборони транспортних перевезень у регіоні. Зокрема, працівники критичних підприємств їздитимуть за спецперепустками.
До переліку карантинних обмежень, що  були прийняті наприкінці березня, додали заборону роботи спортзалів, фітнес-центрів. Згідно з обмеженнями, на території червоної зони забороняється здійснення регулярних та нерегулярних транспортних перевезень пасажирів автомобільним міським, внутрішньообласним та залізничним у межах Полтавської області (крім транзитних перевезень). Але працівникам об’єктів критичної інфраструктури дозволено користуватись громадським транспортом за спецперепустками.

«Медичний персонал лікувальних установ, працівники підприємств життєзабезпечення, органів внутрішніх справ, рятувальних підрозділів зможе користуватись транспортом за спецперепустками, виданими органами місцевого самоврядування за місцем проживання особи або місцем роботи. Вчителів також можна віднести до працівників, які працюють на об’єктах критичної інфраструктури”, – пояснив голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов.

У “червоній” зоні дозволено відвідування закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти учнями 1-4 класів.

Довідково:

Із четверга, 00:00 15 квітня, у Полтавській області заборонені:

 • прийом відвідувачів у закладах громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо);
 • прийом відвідувачів у ТРЦ, розважальних закладах, закладах торгівлі та побутового обслуговування;
 • прийом відвідувачів у закладах культури (крім історико-культурних заповідників);
 • проведення культурних масових заходів (крім автоконцертів, автокінотеатрів, виробництва аудіовізуальних творів);
 • прийом відвідувачів у спортзалах, фітнес-центрах, басейнах;
 • проведення всіх масових масових розважальних, спортивних, рекламних та інших заходів (крім офіційних спортивних заходів без участі глядачів);
 • робота закладів громадського харчування в готелях з 23:00 до 06:00 години (крім надання послуг з харчування у готельному номері;
 • діяльність непродовольчих ринків;
 • відвідування закладів освіти (крім дошкільних, спеціальних закладів та учнів 1-4 класів закладів ЗСО);
 • здійснення регулярних та нерегулярних пасажирських перевезень (крім транзитних перевезень);
 • перебування на територіях загального користування без вдягнутих засобів індивідуального захисту (за умови неможливості дотримання соціальної дистанції у 1,5-2 метри).

Водночас, в «Укрзалізниці» додали, що з 15 квітня потяги далекого сполучення через Полтавську область курсуватимуть без змін, а продаж квитків і висадка/посадка пасажирів НЕ обмежуватимуться. Упродовж тижня УЗ опрацює формат обмежень у Полтавській області. Разом з Мінінфраструктури та МОЗ, вона надасть пропозиції щодо організації перевезень у регіоні. Про запровадження обмежень та їх характер УЗ повідомить додатково.

Разом з тим, дозволені:

 • робота закладів громадського харчування за адресною доставкою та на виніс;
 • планова госпіталізація – за життєвими показниками;
 • прийом відвідувачів у сфері торгівлі, 60% площі яких призначено для таких товарів (разом з продовольчими ринками): продукти харчування; пальне; ліки та медичні вироби; засоби гігієни та побутова хімія; засоби зв’язку; друковані ЗМІ; ветеринарні препарати; корми; насіння, засоби захисту рослин.
 • діяльність: перукарень і салонів краси – за попереднім записом; у сфері торгівлі зі здійсненням адресної доставки замовлень; фінансових установ та з надання фінансових послуг; операторів поштового зв’язку; медичних і ветеринарних практик; автозаправних комплексів (без зон харчування); з ремонту та ТО транспортних засобів; з ремонту комп’ютерів, побутових виробів; зі збирання і заготівлі відходів; з надання телекомунікаційних послуг; з приймання відвідувачів надавачами телекомунікаційних послуг за попереднім записом.
 • перевезення пасажирів: за регулярними та нерегулярними маршрутами внутрішньоміським, внутрішньообласним і залізничним транспортом працівників критичної інфраструктури, медпрацівників, працівників життєзабезпечувальних організацій, органів внутрішніх справ, рятувальних підрозділів тощо – за спецперепустками; легковими автомобілями — не більше 5 осіб, з водієм (без урахування дітей); службовим або орендованим автотранспортом – у межах кількості місць для сидіння, за умови інформування про маршрут руху органів Нацполіції за 48 годин до поїздки; спецзалізничними рейсами у внутрішньому сполученні, погодженими з МОЗ та Мінінфраструктури; спецзалізничними рейсами у приміському сполученні, за погодженням з ОДА.

КП “Полтавський обласний центр громадського здоров’я Полтавської обласної ради”

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

one × 2 =