«Грудне вигодовування – найкраща інвестиція в майбутнє»

ці слова сказала на початку брифінгу в Департаменті охорони здоров’я Надія Лисак – експерт з грудного вигодовування, лікар-неонатолог відділення анастезіології та інтенсивної терапії КП «Полтавська обласна дитяча клінічна лікарня Полтавської обласної ради». Надія Іванівна пояснила, яка саме інвестиція у майбутнє: збереження найголовнішого – здоров’я дитини та її матері, яка годує груддю.

Усебічне сприяння природному вигодовуванню малюків, пожвавлення у суспільстві цієї чудової традиції – мета проведення Всесвітнього та Всеукраїнського тижня підтримки грудного вигодовування, що відзначається з 1-го по 7-е серпня.  

 Недарма цьогорічний його девіз звучить так: «Розширюючи права та можливості батьків: сприяємо грудному вигодовуванню!»  Створенню умов для успішного грудного вигодовування допомагає гендерна рівність батьків в питаннях соціального захисту.

«Ми, як фахівці, рекомендуємо впроваджувати зміни в правилах внутрішнього трудового розпорядку та законодавстві, захищати інтереси батьків на робочому місці та просувати гендерну рівність в суспільстві. У нашій країні потребують вирішення питання збільшення оплати відпустки по догляду за дитиною, залучення до неї тат, захист від звільнень з роботи молодих батьків, гнучкий графік праці, доступність дитячих дошкільних закладів, безпечні умови праці для всіх працівників незалежно від статі» – підкреслила Надія Лисак. Вона сказала, що теж, як кожна мама і бабуся завжди бажала, щоб її дітей та онуків годували груддю, власне невістка наразі кормить груддю її маленького онука.

Теж на власному прикладі переконалася в тому, що це не тільки неповторне єднання матері з дитиною, а й забезпечення якнайкращого становлення фізичного та психологічного стану малюка, мама, яка продовжує протягом 1 року 3-ох місяців кормити груддю свою дитину, Олена Демяник:

«Скажу як психолог за фахом, що дитина, яку мама достатньо часу годує груддю, відчуває себе більш впевненою та адаптованою у колективі, спокійною та менш знервованою у психологічному сенсі. Я на власному прикладі у цьому переконалася, коли у 4-місячномцу віці свого сина Семена вийшла на роботу, мені у моєму прагненні продовжувати грудне вигодовування сприяв «увесь Всесвіт»: і керівництво, і коханий чоловік, і родина в цілому!».

Пані Олена нагадала про статтю 183 КЗпП, яка наголошує: «Жінкам, які мають дітей віком до півтора року, надаються, крім загальної перерви для відпочинку і харчування, додаткові перерви для годування дитини. Ці перерви надаються не рідше, ніж через три години тривалістю не менше тридцяти хвилин кожна. При наявності двох і більше грудних дітей тривалість перерви встановлюється не менше години. Перерви для годування дитини включаються в робочий час і оплачуються за середнім заробітком».

Підтвердила те, що підтримувати корисну традицію грудного вигодовування допомагають сучасні перинатальні технології й лікар-неонатолог відділення спільного перебування матері та дитини КП «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради» Людмила Лапшина.

Сімейні пологові зали, партнерські пологи, участь чоловіка в догляді за малюком у післяпологовому відділенні, участь обох батьків у виходжуванні дитини методом «мама кенгуру», святкування Тижня підтримки грудного вигодовування цілими родинами – це не що інше, як гендерна рівність батьків у цьому важливому питанні. У «Школах відповідального батьківства» знайомлять мам з правилами успішного грудного вигодовування, навчають як правильно прикладати дітей до грудей, зціджувати решти молока, доглядати за грудьми, харчуватися, дотримуватися режиму дня, що важливо – перебуваючи з дитиною при цьому у спокійній доброзичливій атмосфері. При виникненні будь-яких запитань у батьків, вони можуть у цілодобовому режимі звернутися до місцевого центру підтримки грудного вигодовування, наголосила Л. Лапшина.

«4% жінок за станом здоров’я з тих чи інших причин взагалі не можуть годувати своїх малюків грудьми, але ми говоримо про більшість. Грудне вигодування – це ідеальне харчування, яке сприяє здоровому росту і розвитку малюка. Основу грудного молока складають особливі білки, які відрізняються високою біологічною цінністю, легко перетравлюються і всмоктуються. З молоком матері дитині передається більшість захисних антитіл від багатьох хвороботворних бактерій і вірусів» – підкреслила Надія Лисак.

Грудне вигодовування сприяє й збереженню здоров’я матері: знижує ризик розвитку раку молочної залози і яєчників, діабету II типу і післяпологової депресії. 

ВООЗ, ЮНІСЕФ та інші найавторитетніші організації усього світу рекомендують виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців життя, адже це є «фундаментом» здоров’я дитини у майбутньому.  Як написано у буклетах обласної дитячої клінічної лікарні, які медики роздають мамам: «без грудного молочка немає щастя в малючка».

Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

13 + 14 =