ГОЛОВНІ ПОДІЇ В МЕДИЧНІЙ ГАЛУЗІ ЗА МИНУЛИЙ ТИЖДЕНЬ

Про головні події, що відбулися минулого тижня в медичній галузі області, йшлося на брифінгу в Департаменті охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Директор ДОЗ Віктор Лисак розповів про те, як запрацювала на Полтавщині система виписування електронних рецептів за програмою E-Health:

«З 1 квітня пацієнти, хворі на артеріальну гіпертензію, бронхіальну астму або цукровий діабет ІІ типу, вже розпочали отримувати препарати за електронним рецептом згідно урядової програми «Доступні ліки». Пацієнт приходить до свого сімейного лікаря, з яким він уклав декларацію, лікар заходить до програми E-Health, в режимі он-лайн реєструє за номером мобільного телефона пацієнта необхідні препарати за діючою речовиною, пацієнт отримує СМС-повідомлення, де вказано номер електронного рецепта та чотиризначний код підтвердження. У аптеці пацієнт повідомляє номер рецепту, а аптекар перевіряє наявність ліків. Якщо хворого задовольняють наявні препарати, він повідомляє код та отримує ліки. Якщо ні, то пацієнт має право звернутися до іншої аптеки».

Заступник директора ДОЗ Ігор Куделич повідомив, що у Полтавській області 228 аптек і аптечних пунктів мають ліцензії на видачу ліків за електронним рецептом. Національна служба здоров’я України уклала договори з 39 юридичними особами аптечної мережі. Серед них приватні, комунальні установи аптеки та ФОПи. До участі в програмі продовжують приєднуватися нові аптечні заклади.

Віктор Лисак презентував аналіз роботи лікувально-профілактичних закладів, здійснений фахівцями за технічної допомоги міжнародного проекту  Делойт, з переліком основних індикаторів рейтингу лікарень вторинного рівня (процентному співвідношенні кількості пологів, екстрених госпіталізацій, госпіталізацій з інсультом та гострим інфарктом міокарду), їхніх стратегічних позицій та функціональних потужностей, показників надання невідкладної медичної допомоги.  Ці критерії говорять про те, що за ними можна визначити заклади, які здатні надавати багатопрофільну спеціалізовану медичну допомогу в режимі 24/7.

«Під час аналізу було використано й інші інструменти, які доводять, що ми вірно визначили перелік лікарень, що увійдуть до кожного з 4-ох госпітальних округів. Ми отримали мапу, де вказано напрямок доріг по кожному з округів, їхня зона обслуговування має бути десь 63 км. Існують певні вимоги до таких лікарень: приміром, кількість пологів у стаціонарах має бути не менше 300-400 на рік. Адже головне питання полягає у безпечності та високій якості проведення пологів та взагалі надання медичної допомоги, а потім – у розумній собівартості» – повідомив директор ДОЗ.

Під час брифінгу в.о. головного лікаря Полтавського обласного Центру здоров’я Ніна Дурдикулиєва анонсувала проведення на Полтавщині з 6 по 13 квітня поточного року Тижня громадського здоров’я, який відбудеться у рамках Національного.

Протягом цих днів в області заплановано заходи, які допомагатимуть дітям, молоді та дорослим турбуватися про збереження як власного здоров’я, так і здоров’я громади в цілому.

Як зазначила Ніна Дурдикулиєва, нині здоровий спосіб життя стає трендом, адже все більше людей бажають зберегти активне довголіття:

«Насамперед, у регіоні разом з партнерами проведемо соціологічне дослідження, щоб виявити від пацієнтів до медиків, як вони розуміють поняття «громадське здоров’я» та чинники, що впливають на його стан.   Зокрема, дізнаємося думку, наприклад, у керівників ОТГ, як вони налаштовані вкладати кошти на своїй території у вакцинацію, профілактику тощо. І потім отримані результати оприлюднимо загалу».

Також вона розповіла, що в області започаткували соціальну промо-кампанію «Амбасадор здоров’я». Ініціативна група визначила авторитетних полтавців із різних галузей – освітян, спортсменів, медиків, які власним прикладом готові мотивувати інших до здорового способу життя. Заплановано виготовлення промо-ролику та календар із цими людьми.

Департамент охорони здоров’я облдержадміністрації спільно з неурядовою організацією «Громадське здоров’я» та Департаментом освіти і науки облдержадміністрації планує провести кілька квестів не тільки в Полтаві, а й у районах області.

«До до цих квестів залучатимемо дітей. Для них влаштуємо віртуальну поїздку з різними зупинками. Наприклад, одна буде присвячена «тарілці здорового харчування».  На цій локації, діти відповідатимуть на короткі запитання та набиратимуть таку тарілку. Адже малеча полюбляє чіпси, колу, сухарики, снеки, а в такий спосіб ми їх залучатимемо до здорового харчування.  Інша локація буде присвячена шкідливості тютюнопаління в підлітковому віці», – розповіла Ніна Іванівна.

Прес-центр ДОЗ Полтавської ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

eighteen − 1 =