ФОТОВИСТАВКА «ТУБЕРКУЛЬОЗ ОЧИМА ПАЦІЄНТІВ»

Ці світлини експонуються на першому поверсі Полтавської обласної державної адміністрації протягом цього тижня – до п’ятниці, 20 березня. Попередні два роки експозиція виставлялася лише в Києві, у стінах Верховної Ради України – з нагоди Всесвітнього дня боротьби із туберкульозом 24 березня. У Полтаві виставка організована за підтримки БО «Світло надії».

«Серед 27 тисяч хворих на туберкульоз вартих уваги історій дуже багато, – розповідає голова благодійної організації ТВ «PEOPLE-UKRAINE» Ольга Клименко. – Тому експозиція постійно оновлюється. Я сподіваюся, що та політична прихильність до вирішення проблеми туберкульозу, яка є у керівництва Полтавської облдержадміністрації, буде зміцнюватися. Фінансування програм є важливим, правильним шляхом і вдячність за це обов’язково буде. Можливо, колись – нульовою статистикою по туберкульозу».

Більшість фото зроблено у медичних протитуберкульозних стаціонарах Київської області. На цих світлинах – історії пролікованих пацієнтів, яким є що розказати про стаціонарний етап свого лікування. Є історії людей, які померли від туберкульозу. Особливо щемкі світлини – з дитячих закладів. Діти, переважно з  малозабезпечених родин, майже увесь курс лікування (до 20 місяців) перебувають в ізоляції, повністю відірвані від батьків.

ТВ «PEOPLE-UKRAINE» представляє інтереси людей, яких торкнувся туберкульоз. Організація налічує близько 400 членів.

«Ще два роки тому люди боялися говорити про свої проблеми, бо не всім лікарям подобається, коли пацієнти скаржаться. Насправді вони не скаржаться, а шукають допомоги. Але лікар може допомогти лише в тому, що стосується медицини. А ще є недостатнє харчування,  відсутність грошей, людей звільняють з роботи, розпадаються сім’ї, залишаються без догляду діти. До проблеми туберкульозу важливо долучати інші, не медичні установи. Якщо депутати на місцевому рівні зрозуміють суть проблеми поширення туберкульозу, якщо буде створено умови для розвитку дітей, працевлаштування дорослих, вони вплинуть на розвиток міст у цілому», – наголошує Ольга Клименко.

Як розповіла керівник відділу програм громадського здоров’я БО «Світло надії» Марія Бондаренко, багато пацієнтів, які лікуються від мультирезистентного туберкульозу, страждають від хімічної залежності, мають низький рівень соціальної адаптації, брак коштів. Часто у них спостерігається втома від тривалого прийому препаратів, побічних явищ.  Це може призвести до відмови від лікування, розвитку резистентних форм. Соціальні працівники БО «Світло надії» знаходяться поруч із пацієнтами протягом усього курсу лікування, надають консультативну допомогу. За потреби допомагають у госпіталізації, при транспортуванні, оплаті діагностики, продуктовими пайками. Надаються послуги професійного психолога та юриста.

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

six + eighteen =