ДОНОРСЬКА КРОВ ПОТРІБНА ЗАВЖДИ

Про це головний лікар КП «Полтавська обласна станція переливання крові» Володимир Рудіков розповідає напередодні Всесвітнього дня донора крові.

Забір крові у нашому закладі проводиться щодня. Протягом останнього тижня особливо активною стала молодь, студенти, – говорить Володимир Рудіков. – Я вітаю усіх донорів з нагоди їхнього свята, що наближається, і дякую цим людям за тисячі врятованих життів.

У Полтавській області є три станції переливання крові – у Полтаві, Кременчуці та Лубнах. Близько сотні донорів приходять сюди щодня. Це, за словами головного лікаря, дозволяє забезпечувати компонентами донорської крові потреби лікувальних закладів області стовідсотково. Адже в середньому кожного дня її заготовляють близько 40 літрів. Протягом минулого року у Полтавській обласній станції переливання крові здавали кров 10435 донорів. Із них більше трьох тисяч людей зробили це вперше.

Станом на 1 січня цього року в області налічувалося 3283 почесних донори. Це люди, які здавали кров 40 разів і більше, що перерахунку складає більше 18 літрів!

Також на Полтавщині мешкає чотири Заслужених донори України:  по одному у Полтаві та Лубнах, двоє – жителі Кременчука. Вони відзначені державними нагородами за те, що протягом життя здавали кров більш як сто разів.

Довідково: Всесвітній день донора крові відзначається 14 червня. Із цієї нагоди у Полтавській обласній станції переливання крові відбудеться вшанування постійних, «кадрових» донорів – надійного резерву, готового відгукнутися на чужу біду за першим покликом медиків.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я».

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

two × 2 =