ДОНОРСЬКА КРОВ ПОТРІБНА ЗАВЖДИ

Про це головний лікар КП «Полтавська обласна станція переливання крові» Володимир Рудіков розповідає напередодні Всесвітнього дня донора крові.

Забір крові у нашому закладі проводиться щодня. Протягом останнього тижня особливо активною стала молодь, студенти, – говорить Володимир Рудіков. – Я вітаю усіх донорів з нагоди їхнього свята, що наближається, і дякую цим людям за тисячі врятованих життів.

У Полтавській області є три станції переливання крові – у Полтаві, Кременчуці та Лубнах. Близько сотні донорів приходять сюди щодня. Це, за словами головного лікаря, дозволяє забезпечувати компонентами донорської крові потреби лікувальних закладів області стовідсотково. Адже в середньому кожного дня її заготовляють близько 40 літрів. Протягом минулого року у Полтавській обласній станції переливання крові здавали кров 10435 донорів. Із них більше трьох тисяч людей зробили це вперше.

Станом на 1 січня цього року в області налічувалося 3283 почесних донори. Це люди, які здавали кров 40 разів і більше, що перерахунку складає більше 18 літрів!

Також на Полтавщині мешкає чотири Заслужених донори України:  по одному у Полтаві та Лубнах, двоє – жителі Кременчука. Вони відзначені державними нагородами за те, що протягом життя здавали кров більш як сто разів.

Довідково: Всесвітній день донора крові відзначається 14 червня. Із цієї нагоди у Полтавській обласній станції переливання крові відбудеться вшанування постійних, «кадрових» донорів – надійного резерву, готового відгукнутися на чужу біду за першим покликом медиків.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я».

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

6 + 5 =