ДЛЯ ЯКІСНОГО ОБСТЕЖЕННЯ, ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ДІТЕЙ

На території Комунального підприємства «Обласний заклад із надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради» знаходиться дитяче психіатричне відділення. Це огороджена парканом окрема двоповерхова цегляна будівля, яку оточує велика зелена територія – парк, фруктовий садочок та майданчик для прогулянок з гірками, каруселями та футбольним полем.

У відділенні проходять обстеження, лікування та реабілітацію діти до 18-річного віку з різноманітними захворюваннями: аутизмом, затримкою розвитку, депресіями, суїцидальними спробами, шизофренією, вираженими порушеннями поведінки, синдромом дефіциту уваги та гіперактивності, розладами харчової поведінки. Маленькі пацієнти можуть перебувати тут як самостійно, так і з батьками. Для цього у відділенні облаштовані спеціальні зручні палати.

У відділенні працюють дитячі психіатри, логопед, психолог, педіатр, невролог. Це дозволяє всебічно обстежити дитину та виявити як основні, так і супутні захворювання. Для запобігання перериванню навчального процесу з дітьми працюють педагоги – математики, філологи. Для цього є спеціально обладнана навчальна кімната. Також із пацієнтами відділення проводяться заняття з ліплення, малювання, аплікації. У відділенні є окрема бібліотека.

Крім того, дитяче відділення обладнане двома сенсорними кімнатами (темною та світлою), які значно підвищують якість діагностики, лікування та реабілітації. Тут дитячий психолог працює з дітьми із розладами аутистичного спектру, затримкою психічного розвитку, з гіперактивністю та поведінковими порушеннями. Сучасними та ефективними методиками лікування є піскотерапія, арт-терапія, а також музикотерапія та аромотерапія.

Фізична активність пацієнтів відбувається у спортивному залі з тренажерами, батутом та шведськими стінками. Влітку діти мають змогу грати на свіжому повітрі в різноманітні спортивні ігри на прогулянковому майданчику. Для заняття з дітьми рослинництвом на території відділення є невелика присадибна ділянка, де вирощується зелень та овочі.

Налагоджений тісний зв’язок відділення з кафедрою психіатрії, наркології та медичної психології, а також із кафедрою педіатрії Української медичної стоматологічної академії. Викладачі кафедри мають змогу оглядати дітей для уточнення діагнозу, надання рекомендацій.

Госпіталізація дітей до 14 років до дитячого психіатричного відділення проводиться за направленням дитячого психіатра за згодою обох батьків (діти до 14 років) та за наявності таких документів: свідоцтво про народження дитини (оригінал та копія); паспорти обох батьків (оригінали та копії); характеристика дитини з місця навчання; довідка про щеплення; довідка про епідемічне оточення; огляди невролога та окуліста; аналіз на коронавірус (методи ІФА або ПЛР).

Владислава Тещенко, завідуюча дитячим відділенням КП «Обласний заклад з надання психіатричної допомоги Полтавської обласної ради».

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

14 + 13 =