ДІАГНОСТУВАТИ І ЛІКУВАТИ ГЕПАТИТ

За оцінками експертів, в Україні близько півтора відсотка людей інфіковані вірусом гепатиту В. З числа інфікованих під медичним наглядом перебуває менше 4 відсотків. Близько 3,6 відсотка населення людей мають хронічний гепатит С, з них під медичним наглядом перебуває тільки 5,4 відсотка.

Вірусні гепатити – одна з провідних причини смертності у світі. Смертність викликана віддаленими наслідками хронічних гепатитів В і С – цирозом печінки та гематоцелюмерною карциномою (ГЦК).

Існує 8 типів вірусів гепатиту: А, В, С, D, Е, J,F, ТТ. Вірусний гепатит А та Е – це гострі кишкові інфекції з переважним ураженням печінки. Джерелом зараження є хвора людина в початковому періоді захворювання.

Вірус передається через забруднену воду, продукти харчування, брудні руки за умов недотримання гігієнічних норм. Гепатити В і С передаються при порушенні цілісності шкірних покривів, зокрема, статевим шляхом, під час пологів, хірургічним шляхом, під час переливання крові та її компонентів, внаслідок використання нестерильних інструментів та виробів медичного призначення, під час пірсингу, татуювання, а також через засоби для дотримання особистої гігієни (зубна щітка, бритва, ножиці).

Пам’ятайте: захворювання легше попередити, ніж лікувати його наслідки.

Основним профілактичним методом є щеплення. Вакцинацію проти гепатиту В проводять новонародженим у пологових будинках. Щеплення потрібно зробити тричі. З метою профілактики статевого шляху передачі інфекції слід уникати випадкових статевих контактів, використовувати індивідуальні засоби захисту.

При перших симптомах захворювання слід звернутися до лікаря-інфекціоніста. На щастя, при своєчасній діагностиці та лікуванні гепатиту, з цією хворобою можна успішно боротися.

Людмила Бубирєва, лікар-інфекціоніст психіатричного відділення для лікування інфекційних хворих КП «Обласний заклад із надання психіатричної допомоги ПОР»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

fourteen − one =