ДЕЗІНФЕКЦІЙНІ ЗАХОДИ – НАДІЙНИЙ ЗАСЛІН COVID-19

Другий рік поспіль увага усього людства прикута до гострої респіраторної інфекції COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 – особливо небезпечного інфекційного захворювання, яке проникло на усі континенти планети. Найкращі світові науковці прикладають максимальних зусиль, щоб якнайшвидше подолати пандемію гострої респіраторної інфекції COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Уже з’явилося кілька вакцин, застосування яких має на меті призупинити розповсюдження інфекції, у світі триває активна вакцинація населення.

Одним із важливих протиепідемічних заходів у боротьбі з коронавірусною інфекцією є сучасні дезінфекційні заходи, які спрямовані на другу ланку епідемічного процесу, а саме – призупинення передачі збудника COVID-19 від джерела інфекції до сприйнятливого організму людини.

Усі дезінфекційні заходи спрямовані на знищення збудника інфекційного захворювання у навколишньому середовищі.

За даними досліджень у лабораторних умовах, життєздатність вірусного збудника COVID-19 зберігається на різних поверхнях від однієї до семи діб. Так, на тканині, картоні, склі, поверхнях із дерева, неіржавіючої сталі та пластику вірус «живе» дві доби. На зовнішній проверхні захисної маски він зберігає життєздатність до 7 діб.

Ці результати свідчать: провітрювання приміщень та вологе прибирання з дезінфекційними засобами має стати для нас щоденною корисною звичкою.

Першими починають спілкування з хворими на COVID-19 зазвичай сімейні лікарі. Вкрай важливо постійно пояснювати пацієнтам, наскільки важливо для них, їх рідних та оточуючих дотримання ними протиепідемічних заходів під час самоізоляції. Хворого або підозрюваного у захворюванні на коронавірусну інфекцію потрібно ізолювати в окрему кімнату чи відгороджену її частину. Виключити контакт хворого з дітьми. Обмежити число предметів, з якими він контактуватиме. Дотримуватись правил особистої гігієни. Виділити окрему постільну білизну, рушники, посуд, предмети догляду, які зберігаються окремо.

Дотримуватись чистоти у приміщеннях та місцях загального користування. Частіше проводити вологе прибирання (не менше 3-х разів на день) та провітрювання квартири та кімнати хворого (не менше 4-х разів на день по 15-20 хвилин). Виділити окремий інвентар для прибирання кімнати хворого та туалету.

Для проведення поточного прибирання рекомендовано застосовувати фізичні методи. Це кип’ятіння протягом 30 хвилин у воді або кип’ятіння у розчині соди (100 грам соди на 5 літрів води) – 15 хвилин для посуду, білизни, ганчір’я, дерев’яних іграшок, предметів догляду за хворими, які не псуються від кип’ятіння.

М’які меблі та одяг слід знезаражувати за допомогою праски.

Особливо ретельно з використанням антисептиків або дезінфекційних засобів треба протирати дверні ручки і полиці, вимикачі, розетки, дверцята холодильника і робочі поверхні столів кухні, кнопку зливного бачка, ручки кранів, гаманці і сумки, мобільні телефони, планшети, комп’ютерну мишку, клавіатуру, пульти.

Для дезінфекції потрібно використовувати спиртові антисептики із вмістом  60% ізопропилового спирту або 70% етилового спирту, миючі засоби на основі хлору, такі як Білизна та інші.

Вкрай важливо дотримуватись правил безпеки при використанні антисептиків та дезінфекційних засобів, користуватися гумовими рукавичками, захисними масками або респіраторами.

По закінченні дезінфекції квартири змінити одяг, а використаний випрати, маски та рукавички знезаразити методом кип’ятіння.

Тільки при дотриманні протиепідемічних заходів ми зможемо мінімізувати розповсюдження коронавірусної інфекції.

Петро Маційчук, завідувач відділення дезінфектології ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр», Заслужений лікар України.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

two × 4 =