ДЕЛЕГАЦІЯ КАХОВСЬКОГО РАЙОНУ ВИВЧАЛА ДОСВІД ПОЛТАВСЬКОГО ПІЛОТНОГО ПРОЄКТУ

Гості здобували знання та навички, які забезпечать плановий поетапний перехід на нову модель фінансування медичних закладів та стануть основою ефективного управління мережею надання медичних послуг

Досвід полтавських колег демонструє реалістичність, доцільність та ефективність підходів, які вже використовуються в рамках пілотного проєкту. Адже з 1 квітня  наступного року всі стаціонарні лікувальні заклади країни фінансуватимуться по-новому – з використанням механізму оплати за пролікований випадок.

У Центральному навчально-тренінговому центрі директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак розповів про трансформацію системи охорони здоров’я області на всіх рівнях надання медичної допомоги, співпрацю та командну роботу керівників медичних закладів, їх власників та виконавчої влади. «У пілотному проєкті взяло участь 56 медичних закладів області, – пояснив гостям Віктор Лисак. – Їх було перетворено на комунальні некомерційні підприємства, які підписали договори з Національною службою здоров’я України. Ми провели аналіз медичних витрат закладів за три роки. Створили базу і проаналізували понад 537 тисяч випадків госпіталізації. Сформували 50 діагностично-споріднених груп та створули нову модель госпітального сектору, яка об’єднує спеціалізовану амбулаторну та стаціонарну допомоги. Робочі місця лікарів та медичних сестер комп’ютеризували. Це посприяло розробці алгоритму дії та розрахунку вагових коефіцієнтів. Зміни відбулися в медико- технологічних процесах при захворюваннях серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, при туберкульозі, СНІДові та інших недугахпід час роботи з неінфекційними хворобами. Введено каскадний метод, інформаційні та телемедичні технології тощо».

Як проходила автономізація, які зміни відбулися у 56 лікувальних закладах області, що взяли участь у пілотному проєкті, розповіла начальник відділу фінансово-економічної роботи Департаменту охорони здоров’я Алла Бредіхіна.  Учасникам делегації Алла Миколаївна на прикладах пояснила, як НСЗУ оплачуватиме медичні послуги комунальним закладам після того, як вони стануть автономними, і що потрібно зробити для проведення остаточного аналізу витрат і потреб. Окремо вона зупинилася на формуванні фінансових планів – як основного фінансового документу закладу, правильному кодуванні історій хвороб тощо.

Також делегація Каховського району ознайомилася з Гадяцьким досвідом трансформації галузі охорони здоров’я. 

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

14 − six =