ДБАЙМО ПРО ПСИХІЧНЕ ЗДОРОВ’Я ПІД ЧАС ЕПІДЕМІЇ!

* Триває Європейський тиждень громадського здоров’я

Потужним стресором, що вражає населення під час спалаху COVID-19, фахівці ДУ «Центру громадського здоров’я МОЗ України» називають ризик бути інфікованим чи інфікувати близьких людей.  Також викликати страх можуть симптоми інших проблем зі здоров’ям (наприклад, лихоманка), які людина помилково вважає проявом COVID-19. На жінок по-різному впливає закриття шкіл: матері хвилюються, що їхні діти залишаються вдома без нагляду. У вразливих осіб підвищується ризик погіршення фізичного і психічного здоров’я.

З цього приводу начальник Центру психічного здоров’я КП «Полтавська обласна клінічна психіатрична лікарня ім. О.Ф. Мальцева Полтавської обласної ради» Наталія Супруненко наголошує, що під час епідемії COVID-19 вкрай важлива взаємопідтримка.

Н. Супруненко

«Головним завданням світової психологічної спільноти наразі є допомога вразливим людям у переживанні надмірного стресу та утриманні цілісної картини світу, без провалу в паніку, але й без заперечення дійсності пандемічних та економічних загроз, – пояснює психолог. – Адекватно піклуватися про власну безпеку можна лише в разі, якщо ситуація сприймається реалістично. Вкрай важливо не посилювати вже існуючі в суспільстві розбіжності та суперечки, панічні настрої, не розповсюджувати інформацію, що знецінює реальні загрози, та не ігнорувати офіційні рекомендації ВОЗ», – пояснює психолог.

У період епідемії, під час карантину фахівці радять більше займатися улюбленими справами, що допомагають розслабитися. Важливо дотримуватися звичного розпорядку, режиму фізичних навантажень та відпочинку. Для психічного благополуччя важливі достатній сон та здорове харчування. Попри карантинні обмеження, перебувайте на постійному зв’язку з близькими людьми: телефонному, в соцмережах, онлайн. При цьому перегляд новин бажано звести до мінімуму.

Психологами та психіатром Центру психічного здоров’я КП «Полтавська обласна клінічна психіатрична лікарня ім. О.Ф. Мальцева» під час карантину запроваджено анонімне конфіденційне безкоштовне консультування по телефону для мешканців області та працівників медичних закладів.

Також за потреби можна зателефонувати своєму сімейному лікарю або  на «гарячу лінію» Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА за номером 0800-50-50-32 (з 9:00 до 18:00). Тут надають достовірні відповіді на всі питання, пов’язані з COVID-19.

Фахівці вкотре наголошують: якщо ваше самопочуття змінилося, є ознаки респіраторного захворювання, у жодному разі не треба панікувати. Своєчасне звернення за медичною допомогою – дуже важливе.

За номерами (0532) 65-39-27, або (095)182-22-75 у робочі дні з 09.00 до 15.30 год. Мешканці області можуть отримати короткочасну телефонну консультацію психіатра чи психолога або зробити попередній запис на сеанс онлайн-консультування з фахівцем.

Пандемія вірусу COVID-19 – це потужний виклик людству загалом і кожному з нас зокрема. Від того, як ми зможемо впоратись, об’єднати зусилля, які висновки зробимо для себе, буде залежати наше подальше життя і розвиток. Тож, єдності нам і міцного здоров’я!

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ ПОЛТАВСЬКОЇ ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

17 + nine =