COVID-19: БУДЬТЕ ПИЛЬНІ, АЛЕ – БЕЗ ПАНІКИ!

Пандемія коронавірусної хвороби змінила життя кожної людини. Карантинні обмеження додали незручностей, зруйнували звичні плани, розпорядок. Але жодні обмеження не повинні стати підставою для паніки.

Якщо Ваше самопочуття змінилося, є ознаки респіраторного захворювання, у жодному разі не треба панікувати. Телефонуйте до свого сімейного лікаря або на гарячу телефонну лінію 0800-50-50-32. Своєчасне звернення за медичною допомогою дуже важливе.

SARS-CoV-2, або 2019-nCoV – це невідомий досі людству вірус, тому треба намагатися максимально убезпечити від інфікування себе та рідних людей.

Станом на 24 квітня у мешканців області підтверджено за допомогою ПЛР-тестування 161 випадок коронавірусної інфекції. З них 7,5 відсотка пацієнтів уже одужали. Статистика захворюваності на коронавірус в області показує, що майже половина пацієнтів із клінічно підтвердженим діагнозом COVID-19 – 47,2 відсотка – лікуються амбулаторно.

З них 23,2 відсотка хворіють без жодних проявів, наявність інфекції вдалося встановити тільки за позитивним результатом ПЛР-тестування. Безсимптомно коронавірусна інфекція протікає переважно у людей, які контактували з хворими на COVID-19.

На стаціонарне лікування потрапили 43,4 відсотка пацієнтів з коронавірусом, з них середню тяжкість перебігу мають 5 відсотків.  

Смертність склала 1,9 відсотка.

Згідно зі статистичними даними, кількість пневмоній у квітні минулого року і цьогоріч майже однакова. Смертність – також: у квітні 2019 року померло від пневмонії 6 пацієнтів, з них двоє – вдома; у квітні 2020-го летальних випадків від пневмонії 5, вдома помер один пацієнт.

З огляду на нові виклики, карантинні обмеження, кризові явища в суспільстві та непрогнозованість ситуації психологи радять скласти перелік щоденних активностей та фізичних навантажень, обмежити доступ до новин, особливо тих, що збурюють негативні емоції, мінімізувати перебування у соцмережах. І виконувати поради щодо безпечної поведінки.

Дотримуйтеся вимог карантину: уникайте скупчень людей, тримайте соціальну дистанцію (1,5-2 метри), виконуйте масковий режим. Подбайте про батьків, інших родичів похилого віку, щоб вони не почувалися покинутими та мали все необхідне, аби не виходити на вулицю зайвий раз.

Щодо масових заходів, нагадуємо: поминальні дні перенесені на початок червня, кладовища будуть закриті для відвідувань.

Пандемія вірусу COVID-19 – це потужний виклик людству загалом і кожному з нас зокрема. Від того, як ми зможемо впоратись, об’єднати зусилля, які висновки зробимо для себе, буде залежати наше подальше життя і розвиток. Тож єдності нам і міцного здоров’я!

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

3 × 5 =