COVID-19, ВАКЦИНАЦІЯ: ЧЕРГОВИЙ ПРЕСБРИФІНГ ДЕПАРТАМЕНТУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

На Полтавщині вакциновано загалом 826 тисяч громадян. Першою дозою – понад 473 тисячі, двома – понад 352 тисячі.

Про це йшлося на черговому брифінгу директора Департаменту  охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктора Лисака. Захід відбувся у торгово-розважальному центрі «Екватор», де з 21 жовтня запрацював ще один центр масової вакцинації.  Відтоді близько трьохсот полтавців вже отримали тут щеплення проти COVID-19.

Координатор допомагає людям заповнювати документи

Віктор Лисак розповів про ситуацію в області та відповів на запитання журналістів.

«Цільові показники ми виконуємо і щеплюємо понад 10 тисяч людей щоденно», – сказав очільник Департаменту. За словами Віктора Лисака,  Полтавщина, на жаль,  перейшла антирекордний показник – 1197 людей захворіли на ковід за минулу добу. Проведено більш як 2,5 тисячі досліджень. Область поки перебуває у «помаранчевій» зоні, але рівень госпіталізації залишається високим.

Кабінет вакцинації в ТРЦ “Екватор”

«Виконуємо всі протоколи МОЗу, закуплені кисневі концентратори, пацієнтам із сатурацією 94-95 їх уже роздають сімейні лікарі, які пройшли навчання.

З одного боку, це позитив, але з іншого – рівень завантаженості ліжок постійно збільшується. Найбільше навантаження на госпітальний сектор – в обласному центрі. Щоб розвантажити систему, задіяна обласна інфекційна лікарня, до переліку «ковідних» додаємо Зіньківсьу і Решетилівську лікарні.  «На підході» інші заклади, які будуть розгорнуті для лікування пацієнтів із ковідом», – наголосив Віктор Лисак.

Згідно з дорученням Офісу Президента України, проведено моделювання на найбільш песимістичний прогноз, скільки лікарень можна максимально додати, які ще кроки робити.

Зараз у боротьбі з пандемією  задіяно 1266 ліжок, із них 1073 – з киснем. Частина з кисневих ліжок задіяні для лікування людей із ковідною пневмонією. У двох пологових стаціонарах – лікарні «Правобережна» у Кременчуці та міському пологовому будинку лікується півтора десятка вагітних із коронавірусною хворобою важкого, задовільного і середньої важкості перебігу. Зараз робиться все можливе й неможливе для їх порятунку, щоб вони могли народити немовлят.

Найважливіше сьогодні – дотримання карантинних заходів. Неважливо, як буде називатися зона – червона, зелена, помаранчева, виконання простих карантинних заходів жовтої зони – соціальна дистанція, щеплення водіїв, продавців на ринку, всіх свідомих громадян – є запорукою безпеки.

Під час брифінгу Віктор Лисак відповів на численні запитання журналістів

Тема забезпечення киснем дуже серйозна. Наш Департамент перебуває на постійному зв’язку із дирекцією Полтавського заводу медичного скла. Дякуємо підприємству за розуміння, бо таких перебоїв із киснем, як в інших регіонах, у нас немає. Загалом процес забезпечений і кисневими балонами, і кріоциліндрами, і кисневими концентраторами.

 «Хочу ще раз нагадати, що протипоказанням до вакцинації можуть бути лише анафілактичні шоки на певні вакцини чи інші препарати. Коли використовують, як аргумент, онкологічний діагноз, іншу хронічну хворобу чи похилий вік, то це абсурдно. Бо таких людей, згідно з дорожньою картою, коли вакцин було мало, щеплювали одними з перших! Такі міфи треба розвіювати», – зазначив Віктор Лисак. Він побажав усім здоров’я та запросив журналістів до інформаційної співпраці щодо вакцинації проти COVID-19 та розвіювання антивакцинальних міфів зокрема.

              КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

5 × four =