ЧИСТИТИ ЗУБИ ТРЕБА ВРАНЦІ Й УВЕЧЕРІ

9 лютого – Міжнародний день стоматолога

Незважаючи на швидкий розвиток  стоматології,  карієс залишається глобальною проблемою людства. 90 відсотків дітей з молочними зубами та 80 відсотків випускників шкіл мають каріозні порожнини, 95-98 відсотків дорослих вже зверталися до стоматолога для лікування.

Карієс – це захворювання, при якому відбувається руйнування твердих тканин зуба. Серед основних причин карієсу виділяють спадковість, неправильне харчування, в’язку слину, ослаблений імунітет у ротовій порожнині, стрес, недотримання особистої гігієни ротової порожнини, вік, стать, географію і професію.

Для запобігання карієсу потрібно перш за все ретельно стежити за гігієною порожнини рота. Це означає, що вранці і ввечері треба чистити зуби, після прийому їжі полоскати рот, скористатися зубною ниткою або жувальною гумкою (не більше п’яти хвилин). Відмовтеся від зубної пасти на користь зубного порошку, бо у складі сучасних зубних паст містяться агресивні чистячі засоби, що так само сприяють руйнуванню зубної емалі. Ополіскувач для рота теж слід вибрати з мінімальним складом. При чищенні зубів не забувайте чистити язик, на якому за добу скупчуються мікроби. Не забувайте раз на тиждень мити зубну щітку в розчині антисептика.

Правильне харчування важливе так само, як і чищення зубів. Щоденне вживання їжі з високим вмістом цукру руйнує зубну емаль! Кисла, або занадто гаряча їжа входить в цю ж категорію. У  розвитку карієсу важливу роль відіграють шкідливі звички.  

Також до розвитку карієсу схильні й ті, хто п’є неякісну воду, має хронічні захворювання і часто переживає стресові ситуації.

Слід пам’ятати, що карієс починається з маленької чорної «цяточки» на поверхні зуба, а з часом, прогресуючи, призводить до порушення його цілісності. Щоб уникнути такої ситуації, необхідно проходити профілактичні огляди у лікаря-стоматолога не менше 2 разів на рік.

У ваших силах запобігти появі карієсу, дотримуючись правильного харчування. Раціон повинен включати в себе овочі, фрукти, рибу, кисломолочні продукти. Солодощі, каву, газовані напої треба максимально обмежити. Дотримання гігієни порожнини рота, використання якісної пасти, своєчасна заміна зубної щітки допоможуть зберегти зуби здоровими.

В осінньо-весняний період слід подбати про комплекс необхідних вітамінів та мікроелементів, що сприяють підтримці імунної системи та міцності зубів. Попередити захворювання зубів набагато дешевше, ніж лікувати.

Олександр Балацький, лікар-інтерн КНМП «Кременчуцький міський стоматологічний центр»

Ініційовано та відредаговано пресцентром ДОЗ  

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

nineteen + one =