ЧИСТІ РУКИ – ЗАПОРУКА  ЗДОРОВОГО ЖИТТЯ!

Регулярне миття рук – це проста звичка, що допоможе вам не тільки зберегти здоров’я, але й запобігти поширенню інфекційних захворювань.  Адже з диханням, чханням і сяканням хворих людей мікроби розлітаються у повітрі і осідають на предмети довкола нас. Якщо ви не миєте належним чином рук перед контактом з іншими людьми, то можете передати їм свої мікроби через рукостискання, доторки до ручок дверей, клавіатури комп’ютера та інших приладів домашнього чи офісного вжитку.

 Ми часто торкаємося своїх очей, носа і рота, не усвідомлюючи цього. Таким шляхом патогенні організми з брудних рук можуть потрапити в організм, викликаючи різні хвороби.

Миття рук є простою звичкою, якою користується більшість людей, не думаючи. Тим не менше, миття рук, виконане належним чином, один з найкращих способів, щоб уникнути інфекційні хвороби, які зазвичай розповсюджуються через потиск рук, включати простудні захворювання, грип та деякі шлунково-кишкові розлади, такі, як інфекційна діарея.

Мікроби з немитих рук можна перенести на інші предмети – поверхні меблів, поручні, стільниці або іграшки, а потім перенести на руки іншої людини.Якщо торкатися брудними руками обличчя – можуть виникнути проблеми зі

Шляхів розповсюдження  патогенів і мікробів є безліч. Найбільш універсальний та безпечний спосіб вберегтися від них – ретельно мити руки.

Гігієна рук стосується виключно всіх, проте найбільше людей, які рятують наші життя — лікарів та всіх працівників медичних закладів.

Попри доступність сучасних методів дезінфекції, ризики отримання інфекції під час перебування в медичному закладі залишаються високими й сьогодні. Найбільш поширеними є інфекції сечовивідних шляхів та післяопераційних ран, пневмонія та інфекції кровотоку, що можуть передаватись через дотик медичних працівників до пацієнтів.

Більшість людей не вміють правильно мити руки. Лише п’ять відсотків людей правильно вміють мити руки після відвідування туалету. Щоб знищити всі мікроби на руках , які осіли і утворилися на них після походу в туалет, необхідно мити руки як мінімум 10-20 секунд. У середньому, як з’ясували дослідники, на цей процес йде всього шість секунд.

Коли слід обов’язково помити руки?

 • Перед приготуванням та прийомом їжі.
 • Після відвідування туалету.
 • Після зміни підгузків або підмивання дитини.
 • До і після відвідування хворої людини.
 • Після вишмаркування, кашлю або чхання.
 • Після обробки тварин або відходів тваринництва.
 • Після роботи зі сміттям.
 • До і після лікування порізу чи рани.

Які помилки ви повинні уникати відносно миття рук?

 • Не користуйтеся однією вологою ганчірочкою, щоб вимити руки групі людей.
 • Не використовуйте постійний таз із водою для ополіскування рук.
 • Не використовуйте загальні рушники для рук. Завжди використовуйте одноразові рушники в дитячих закладах або для приготування їжі.

Не використовуйте губки або не одноразові серветки для догляду.

Використовуйте дезінфікуючий засіб для рук, коли ви не можете використовувати мило та воду

Миття рук водою з милом – найкращий спосіб позбутися мікробів у більшості ситуацій. Якщо мило та вода недоступні, ви можете використовувати дезінфікуючий засіб для рук на спиртовій основі, що містить щонайменше 60% спирту. Перевіряйте склад засобу на етикетці. Дезінфікуючі засоби можуть швидко зменшити кількість мікробів на руках у багатьох ситуаціях.

Проте варто пам’ятати, що дезінфікуючі засоби не позбавляють від усіх типів мікробів. Засоби для рук можуть бути не такими ефективними, коли руки помітно брудні або жирні. Дезінфікуючі засоби можуть не видаляти з рук шкідливі хімічні речовини, такі як пестициди та важкі метали.

Регулярно протирайте дезінфікуючими засобами поверхні у вашому житловому та офісному приміщеннях.  Особливо важливо утримувати в чистоті дверні ручки, вимикачі світла, телефони і клавіатури.

Як користуватися дезінфікуючим засобом для рук

 • Нанесіть гелевий засіб на долоню однієї руки.
 • Потріть руки одна об одну.
 • Втирайте гель по всіх поверхнях ваших рук і пальців, поки ваші руки не висохнуть. Це має зайняти близько 20 секунд.

 Для життя і доброго здоров’я мийте руки ретельно і часто!

Чисті руки захищають нас від хвороб та зменшують потребу в лікуванні антибіотиками. Мийте руки і будьте здорові!

Ліля Сербіна, лікар-хірург КНП «Кобеляцька міська лікарня »

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

19 − seven =