ЧИННЕ ЗАКОНОДАВСТВО – НА ЗАХИСТ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

3 грудня – Міжнародний день людей з інвалідністю

Людський організм подібний великому складному підприємству або навіть концерну – зі своїми органами управління, різними відділами, логістичними системами та цехами, злагоджена робота яких забезпечує найдорожчу «продукцію» – здоров’я . Збій у роботі будь-якого підрозділу концерну несе колосальні збитки для всього виробництва. Так само буває відбувається і з людським організмом: коли якась система виходить з ладу, ми опиняємося в глибокій кризі. Та криза – це не кінець виробництва. Саме таким принципом мають керуватися люди з інвалідністю, оцінюючи своє здоров’я.

Сьогодні реабілітаційна медицина впевнено крокує вперед і вже навчилася досить якісно вирішувати багато проблем у житті людей з інвалідністю. Але, на жаль, є випадки, коли медицина безсильна.  Тоді доводиться підлаштовувати свій побут та й життя загалом під індивідуальні потреби кожної  людини з інвалідністю. Зараз ця можливість доступна. Наприклад, центри соціального захисту населення забезпечують людей необхідними технічними засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням, реабілітаційні центри та відділення проводять лікувальну  та реабілітаційну терапію, громадські організації теж не лишаються осторонь, надають всіляку підтримку в рамках своєї статутної діяльності.

Варто зауважити, що навчання дітей з особливими потребами також не є чимось фантастичним, в багатьох школах є можливість інклюзивної освіти, також створені вузькопрофільні спеціалізовані заклади освіти.

Часто буває так, що людина з інвалідністю не знає про права, гарантовані їй державою, але це, мабуть, перше, про що потрібно знати. Основою нормативно-правової бази для людей з інвалідністю є закон України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні». Цей закон налічує 42 статті зі змінами та правками.

Окремо хочеться виділити нормативно-правову базу для освіти осіб з особливими потребами. Закони України:

  • «Про повну загальну середню освіту»;
  • «Про реабілітацію інвалідів в Україні»;
  • «Конвенція про права інвалідів»;
  • «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»;
  • Закон України «Про освіту»;
  • Закон України «Про дошкільну освіту».

Тож можемо впевнено сказати, що в Україні інвалідність – це не вирок.

Микола Литвиненко, директор КП «Кременчуцький обласний клінічний шпиталь для ветеранів війни  Полтавської обласної ради»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

two × five =