ЧОРНУХИНСЬКА ЛІКАРНЯ: ОХОРОНА ПРАЦІ В УМОВАХ ПАНДЕМІЇ

У комунальному некомерційному підприємстві «Чорнухинська лікарня Чорнухинської селищної ради» питання охорони праці, є серйозним напрямком профілактичної роботи, спрямованої на створення безпечних умов праці. Тут створено систему управління охороною праці, що сприяє запобіганню нещасних випадків на виробництві та професійним захворюванням і включає в себе комплекс взаємопов’язаних заходів, спрямованих на виконання вимог законодавства з охорони праці. Розроблено та діє «Положення про службу охорони праці КНП «Чорнухинська лікарня».

На виконання статті 13 Закону України «Про охорону праці»  розроблене та діє «Положення про систему управління  охороною праці Чорнухинської  лікарні». Адміністрація лікарні, в особі головного лікаря К.М.Самойліка , в тісному контакті з із профспілковим комітетом (голова профкому І.І.Вишар, службою охорони праці, яку очолює інженер з охорони праці Л.Г.Хоменко та з керівниками структурних підрозділів забезпечують функціонування системи управління охороною праці, постійно виявляють турботу про створення здорових та безпечних умов праці.

Служба охорони праці лікарні спільно з адміністрацією та профспілковим комітетом організовує та проводить перевірки стану та умов праці в структурних підрозділах, на об’єктах підвищеної небезпеки, а саме: газових котельнях, автогосподарстві, пральні, рентген-кабінеті та стерилізаційному відділенні.

Разом з адміністрацією лікарні та профспілковим комітетом працівників охорони здоров’я  розробляються та впроваджуються комплексні заходи щодо поліпшення умов та безпеки праці. Так, протягом минулого року встановлено нову дезкамеру замість старої, що була виведена з експлуатації через її аварійний стан, придбано новий автоклав для стерилізаційного відділення.

Велика увага приділяється проведенню інструктажів та навчань із питань  охорони праці. Відповідно до затвердженого «Положення про порядок проведення навчання та перевірки знань із питань охорони праці», вступні інструктажі інженер з охорони праці проводить у кабінеті охорони праці, обладнаному всіма необхідними навчально-методичними посібниками. Первинні, повторні позапланові та цільові інструктажі праці проводяться безпосередньо керівниками структурних підрозділів. Про це робиться запис до журналу реєстрації інструктажів з охорони праці.

Визначений перелік робіт із підвищеною небезпекою. Розроблені та затверджені головним лікарем план-графік та програми проведення спеціальних навчань для працівників, які виконують роботи з підвищеною небезпекою. На всіх цих ділянках  призначені відповідальні особи, навчені в спеціальних навчально-методичних центрах, про що мають відповідні посвідчення. Дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки та на початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, видані у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Службою охорони праці здійснюється постійний контроль за якістю проведення інструктажів із питань охорони праці, навчанням працівників,  своєчасністю проходження медичних оглядів.

У період  розповсюдження захворювання коронавірусною інфекцією (СOVID-19) проведено розділення потоків пацієнтів. Проводиться температурний скринінг, антисептична обробка рук та  взуття пацієнтів та працівників. Обладнано місце для зняття та одягання засобів індивідуального захисту, гігієнічної обробки рук.

Дезінфікуючими засобами, засобами індивідуального захисту відділення забезпечені. Головна медична сестра Л.І.Шахун веде постійний їх облік, видає та контролює за  потребою  забезпечення підрозділів. 

Із метою знезараження повітря приміщень використовуються пересувні бактерицидні випромінювачі та бактерицидні випромінювачі, встановлені в маніпуляційних та кабінетах.

          У наявності постійний запас засобів індивідуального захисту та санітарного одягу (окуляри захисні, щитки захисні, рукавички латексні, рукавички нітрилові, рукавички гумові, півмаски фільтрувальні, шапочки медичні, маски одноразові,  халати ізоляційні, комбінезони протиепідемічні №1 для роботи зі збудниками 1-4 групи патогенності,  респіратори, комбінезони одноразові,  бахіли, окуляри захисні, щитки захисні дезінфікуючі засоби «ДЕЗасепт», «АХД 2000 експрес», дезінфікуючі засоби для рук, антисептики спиртовмісні  засоби). Вони видаються згідно з Методичними рекомендаціями обліку лікарських та медичних робіт у закладах охорони здоров’я.

Інвентар для прибирання зберігається у виділених робочих кімнатах.  Для прибирання туалетів використовується санітарний одяг.

У лікарні розроблено та затверджено Колективний договір, в якому передбачено забезпечення працівників соціальними гарантіями в галузі охорони праці на рівні не нижчому, ніж передбачено законодавством, розроблено комплексні заходи для досягнення встановлених нормативів безпеки і гігієни праці, підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам виробничого травматизму, професійним захворюванням, визначені обсяги та джерела фінансування зазначених заходів.

Постійно ведеться робота, спрямована на покращення санітарно-побутових умов працівників: всі відділення забезпечені гардеробними, душовими, убиральнями, побутовими кімнатами.

Людмила Хоменко, інженер з охорони праці Комунального некомерційного підприємства «Чорнухинська лікарня» Чорнухинської селищної ради Полтавської області.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

18 − ten =