ЧОРНОБИЛЬЦЯМ ПОТРІБНА НАША ТУРБОТА

До Дня пам’яті Чорнобильської трагедії

Все далі в історію відходить 26 квітня  1986 року, коли стався вибух на Чорнобильській АЕС. Найбільша техногенна катастрофа ХХ сторіччя  надовго  залишить свій трагічний слід для людства. Особливо вона вразила населення України, Білорусії, частково Росії. Відчула подих Чорнобиля і Європа. Тисячі людей, які брали участь у ліквідації аварії, населення прилеглих районів, вразила променева хвороба. Й досі вчені не змогли чітко встановити рівень та масштаби катастрофи, адже її наслідки можуть проявлятися і в наступних поколіннях.

 Минуло 34 роки з часу аварії, вже пішли з життя тисячі ліквідаторів,  хвороба продовжує даватись взнаки. Особливо це відчуваємо ми – медики, працівники спеціалізованого терапевтичного відділення для реабілітації учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС КНМП «Лікарня відновного лікування». Його відкрито у червні 1991 року. До 2003 року відділення фінансувалося з обласного бюджету і обслуговувало чорнобильців Полтавської області. З травня 2004 року його передали на фінансування з міського бюджету, тому наразі тут обслуговуються чорнобильці тільки Кременчука.

Щороку у нас проходять реабілітацію більш як півтисячі чорнобильців. Звичайно, цього недостатньо для міста обласного значення. Адже допомоги потребують ще сотні  постраждалих.

Чорнобильці Кременчука мають змогу отримувати повноцінне реабілітаційне лікування, в тому числі, лікування грязями, озокеритом, мінеральною водою «Моршинська», повноцінний курс фізіотерапевтичного лікування (понад 20 видів фізіотерапії), лікувальний масаж, бальнеологію (більше 10 видів цілющих ванн). Пацієнти мають змогу відвідувати лікувальний басейн, спелеокамеру, оснащений сучасними тренажерами кабінет ЛФК,  що створює найкращі умови для повноцінного відновного лікування.

Зауважимо, що кременчуцькі чорнобильці не сплачують жодних «благодійних» внесків за проведений курс реабілітації у відділенні КНМП «Лікарня відновного лікування».

8 травня 2012 року в урочистій обстановці мер міста  Олег Бабаєв разом з представниками обласної та міської влади відкрив спеціалізоване терапевтичне відділення для реабілітації учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС після капітального ремонту. Відтоді пацієнти закладу отримують повноцінне відновне лікування в умовах, наближених до санаторних, не виїжджаючи за межі міста.

У народі кажуть “хворого і добре слово лікує”, тож хочу віддати належне працівникам відділення. Кожен з них  робить все необхідне, щоб чорнобильці почувалися комфортно, а лікування було корисним, без жодних нарікань на умови чи на якість обслуговування.

         У період напруженої фінансової ситуації в державі турбота про чорнобильців повинна бути особливою, адже на їх долю випали важкі випробування, ціна яким – життя. Вони захистили нашу державу та країни Європи від страшної хвороби, тож будемо пам’ятати їх завжди і робити все можливе, щоб живим жилося краще. А тих, хто пішов у вічність – пам’ятали, як героїв.

                                                                Ольга Лобова, завідувач спеціалізованого терапевтичного відділення для реабілітації учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС КНМП «Лікарня відновного лікування».

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

2 + 3 =