«БУЛО БИ ЗДОРОВ’Я, РЕШТА – ДОДАСТЬСЯ»

Це українське прислів’я сьогодні видається актуальним, як ніколи. Адже наявність чи відсутність у людини здоровʼя повністю визначає її побут, життя в соціумі та діяльність.

Здорові люди зазвичай майже не замислюються над тим, як правильно влаштувати своє повсякденне життя так, щоб організм з роками залишався міцним та надійним.

Дата започаткування Всесвітнього дня здоровʼя повʼязана зі створенням Всесвітньої організації охорони здоровʼя (ВООЗ), а точніше із днем прийняття статуту організації 7 квітня 1948 року. Того ж року, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоровʼя, і виникла ідея відзначати цей день, як міжнародне свято.

Відтоді ВООЗ допомагає забезпечувати безпеку харчових продуктів, води, повітря, лікарських засобів і вакцин, сприяє профілактиці та боротьбі з інфекційними й неінфекційними захворюваннями, також дбає про те, щоб усі люди мали однаковий доступ до якісних  медичних послуг. Проведення Всесвітнього дня здоровʼя покликане, передовсім, привертати увагу до проблеми покращення стану здоровʼя населення та профілактики захворювань. Всесвітній день здоровʼя щорічно присвячується глобальним проблемам, що постають перед людством. Як правило, у цей день Генеральний секретар ООН виступає з промовою, у якій нагадує про найбільш актуальні напрями в охороні здоровʼя, закликає керівництво країн обʼєднувати зусилля з метою зменшення кількості ризиків для життя і здоровʼя людей, наголошує на важливій ролі спільних дій з профілактики небезпечних захворювань.

Традиції відзначення Всесвітнього дня здоровʼя мають тісний звʼязок із діяльністю всієї системи охорони здоровʼя. Увага до власного здоровʼя є головною метою проведення медиками в цей день різноманітних профілактичних акцій та заходів. Безперечно, здоровʼя – це найцінніше, що є в кожної людини, а тому воно не повинне бути розкішшю, доступною лише обраним.

На жаль, в останні дні ми всі переконались, що здоровʼя може мати надто дорогу ціну. Тож будьте здорові, піклуйтеся про власне здоровʼя та здоровʼя своїх рідних щодня, адже це запорука щасливого життя. Здоровʼя нам усім!

Денис Решетник, лікарпсихолог КП «Полтавська обласна клінічна психіатрична лікарня ім. О.Ф.Мальцева Полтавської обласної ради»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

1 + 13 =