БУДЬМО ЗДОРОВІ!

До Всесвітнього дня здоров’я

«Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники при зустрічі. «Бувайте здорові!», – бажають на прощання.  При цьому майже ніколи не замислюються, скільки сенсу закладено у цих словах.

 7 квітня 2021 року відзначається 73-тя річниця з дня вступу в силу Статуту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Саме цей день прийнято відзначати у міжнародному масштабі як Всесвітній день здоров’я. Його мета – привернути увагу до проблем охорони здоров’я та необхідності розгорнутої й всеохопної профілактики захворювань, здорового способу життя.

У Статуті ВООЗ прописані основні принципи, на яких ґрунтується діяльність цієї організації. Цей документ наголошує, що здоров’я – це не тільки відсутність хвороб. Більш широко під здоров’ям розуміється стан фізичного, душевного та соціального благополуччя. Одне з основних прав кожної людини, незалежно від раси, політичних переконань, релігії, доходів і соціального стану – володіння найвищим досяжним рівнем здоров’я.

Недостатні заходи деяких держав по боротьбі з хворобами, особливо заразними, становлять загальну небезпеку. Фактором першочергової важливості є здоровий розвиток дитини. Необхідна умова досягнення найвищого рівня здоров’я – надання всім народам можливості користуватися всіма досягненнями медицини.

Для поліпшення здоров’я населення необхідно формувати громадську думку та розвивати співробітництво з громадскістю. Відповідальність за здоров’я народу та проведення необхідних заходів у сфері охорони здоров’я несуть уряди країн.

Стан здоров’я населення викликає занепокоєння та є однією з найактуальніших проблем багатьох країн світу, адже це – одна з головних складових національного багатства країни, рушійна сила економічного та соціального розвитку держави, репродуктивності населення. Тільки здорова людина може ефективно працювати, створити міцну сім’ю, приносити максимальну користь суспільству.

Щорічно ВООЗ приурочує  це свято конкретній темі.  Глобальною проблемою наразі залишається пандемія COVD-19. Тож призупинення цієї хвороби є метою кожного жителя планети.

Щоб досягти поставленої цілі, необхідно дотримуватися рекомендацій щодо профілактики захворювання на COVD-19: проводити наскрізне провітрювання приміщень та проведення вологих прибирань із використанням дезінфекційних засобів у приміщеннях; не допускати до роботи осіб з ознаками інфекційного захворювання; виділити приміщення для тимчасової ізоляції осіб з ознаками гострого респіраторного захворювання (в разі виявлення такої особи, вжити заходів для ізоляції від здорових осіб та негайно повідомити про випадок відповідний заклад охорони здоров’я); обмежити масові заходи в закритих приміщеннях; забезпечити необхідні умови для дотримання працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило, одноразові рушники, серветки тощо); проводити регулярну обробку рук спиртовмісним засобом та/або мити їх з милом; забезпечити медичні пункти необхідними засобами та обладнанням (термометрами, бактерицидними випромінювачами, дезінфекційними та антисептичними засобами, засобами особистої гігієни та індивідуального захисту тощо); дотримуватися правил респіраторної гігієни (при кашлі та чханні прикривати рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидати серветку в контейнер для сміття з кришкою і обробляти руки спиртовмісним антисептиком або мити їх водою з милом); користуватися одноразовими масками, при необхідності проводити їх заміну – як тільки вони стануть вологими чи забрудняться; вакцинувати населення згідно із затвердженими етапами.

Охорона здоров’я – галузь, до якої причетний кожен громадянин. Адже від недуг не застрахований ніхто – ні рядові працівники чи безробітні, ні підприємці, ні держслужбовці, ні самі лікарі.

Бережіть своє життя і будьте здорові!

Яценко Наталія,  сімейний лікар КНП «ЦПМСД Диканської районної ради Полтавської області».

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

1 × 4 =