БІГ – ЗАРАДИ ЗДОРОВ’Я

Доведено, що регулярна фізична активність запобігає виникненню багатьох захворювань та допомагає їх контролювати. Це стосується серцево-судинних хвороб, інсульту, діабету, кількох видів раку. Фізичні навантаження поліпшують якість життя та добробут.

Біг, як один із видів фізичної активності, дуже простий та ефективний. Він допомагає підтримувати тіло у формі, позбутися зайвої ваги. Марафони на різні дистанції стають дедалі популярнішими в Україні та світі. Навіть 5–10 хв бігу на день із низькою інтенсивністю можуть покращити ваше життя.

Кілька фактів про користь бігу

  • Дослідження показало, що в людей, які бігають, знижується ризик смертності від різних причин на 27%, ризик серцево-судинної смертності на 30% та ризик смертності від раку на 23%.
  • Біг покращує серцево-судинну, метаболічну форму та профілактує ожиріння.
  • Біг допомагає підтримати здоров’я скелета.
  • Біг, як аеробна вправа, знижує артеріальний тиск та рівень холестеринуДорослим рекомендовано займатися 40 хв 3–4 рази на тиждень.
  • Допомагає відновити психічне здоров’я. Біг, як інші фізичні активності, знімає стрес, покращує настрій, збільшує кількість ендорфінів в організмі. Це гарний спосіб побороти тривожність.
  • Біг покращує якість сну. Аеробні вправи (зокрема, біг) збільшують тривалість повільно-хвильового сну.

У процесі бігу організм відчуває гострі метаболічні та фізіологічні зміни, зокрема, збільшення частоти та глибини дихання, серцевого викиду, коливання вмісту гормонів у крові тощо. Те, що біг корисний для підтримування здоров’я та зменшує ризики низки захворювань, не викликає сумнівів.

Якщо ви бажаєте бігати, проте не знаєте, з чого почати, є спосіб полегшити завдання – розпочинайте бігати в комфортному темпі, а потім робіть перерву на ходьбу, аби дати тілу час на відновлення. Повторюйте це впродовж певного часу або відстані. Згодом тривалість бігу буде збільшуватися, а ходьби – зменшуватися. Докладніше про цей метод можете прочитати в публікації Harvard medical school.

Певні ризики, що стосуються здоров’я, можуть відбуватися через надмірні та непослідовні тренування. Наприклад, є ризик травм, проблем із серцево-судинною системою. Тому важливо зберігати регулярність та помірність тренувань. Не збільшувати навантаження різко і швидко, розігрівати м’язи перед бігом за допомогою розминки.

Важливо! Якщо ви маєте хронічні захворювання чи інші проблеми зі здоров’ям, але бажаєте розпочати бігати, проконсультуйтеся з лікарем, щоби не нашкодити собі та підібрати фізичну активність відповідно до вашого стану здоров’я.

Підтримуйте своє здоров’я фізичними вправами та бережіть себе!

За матеріалами ЦГЗ МОЗ України

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

20 + sixteen =