АПАРАТ УДАРНО-ХВИЛЬОВОЇ ТЕРАПІЇ – ПРИЛАД МАЙБУТНЬОГО

Віднедавна ця унікальна терапія на етапі реабілітації кардіологічних хворих стала доступною мешканцям Полтавщини. Такий апарат тепер є у одному з відділень КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр Полтавської обласної ради». Про новий вид реабілітації розповідає  лікар ударно-хвильової терапії Людмила Сергєєва.

«Можна вважати, що полтавцям пощастило, – каже лікар, – таких приладів в Україні не більше десятка. Є, наприклад, у Києві – у Феофанії. Апарат ударно-хвильової терапії для кардіологічних хворих застосовується на етапі реабілітації. Механічні ударні хвилі спрямовуються безпосередньо на вражену ділянку серцевого м’яза. Зона ураження визначається дуже точно. Для цього з допомогою УЗД-апарата, через ультразвуковий датчик зображення виводиться на екран монітора.  Хвилі генеруються зовні і передаються через наповнену рідиною помпу, розташовану на грудній клітині пацієнта. Ударна хвиля синхронізується із серцебиттям людини. Серія таких ударів фактично тренує серцевий м’яз. Курс лікування серіями триває близько 3 місяців. Кінцева мета – утворення нових дрібних судин у враженій ділянці серця».

Таке лікування дозволяє зменшити кількість нападів стенокардії, аритмії, зменшується задуха. І, відповідно, зменшується кількість госпіталізацій.

До реконструкції нашого закладу таке лікування було неможливе. Оскільки ударно-хвильова терапія – втручання планове, довготривале, під час карантину апарат також не використовувався.

«Із полегшенням карантинних обмежень знову зможемо надавати  пацієнтам унікальне лікування, – пояснює Людмила Сергеєва, – безболісне, що не потребує анестезії, легко переноситься, дає довготривалий ефект і значно покращує якість життя людини після перенесеної хвороби. Це – апарат майбутнього».

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

5 + nineteen =