АКУШЕРСТВО ПІД ГУЛ СИРЕН І ОБСТРІЛІВ

5 травня – Міжнародний день акушерки. Він відзначається у півсотні країн світу більше двох десятків років. Ідею проведення дня запропоновано 1987 року на конференції Міжнародної конфедерації акушерок у Нідерландах.

Саме від кваліфікованих акушерок може залежати, залишаться живими чи помиратимуть щороку у світі в пологах майже 300 000 жінок і в десять разів більше немовлят. Ключова роль акушерок у добровільному плануванні сім’ї може сприяти запобіганню 87 мільйонів незапланованих вагітностей, багато з яких закінчуються небезпечними абортами в країнах, що розвиваються, та майже третини всіх материнських смертей.

В Україні триває жорстока війна. Щодня відбуваються обстріли наших територій, гинуть люди, знищуються міста і села. На окупованих територіях росіяни катують, убивають, ґвалтують невинних людей. Мільйони українців знову змушені кидати свої домівки. Тисячі людей залишаються щодня під обстрілами в підвалах і сховищах, часто не мають доступу до їжі й води. Назавжди в пам’яті і наших серцях залишаться невинні жертви Бучі, Ірпеня, Бородянки, Чернігова, Охтирки, Харкова, Краматорська, Маріуполя, інших міст і сіл.

Та під обстрілами, під гул сирен, ревіння літаків, свист і вибухи ракет життя продовжується. У різних куточках України народжуються діти, створюються нові сім’ї, лікарі рятують життя поранених, надають допомогу пацієнтам.

І в це свято хочеться подякувати нашим акушеркам, які продовжують надавати допомогу жінкам і дітям, майстерно виконують свою роботу не зважаючи на обставини і де б то не було: у пристосованих приміщеннях, підвалах, навіть у метро. Завдяки їх дбайливим і ніжним рукам з’являються на світ маленькі українці і україночки.

Від початку активної фази бойових дій у  Перинатальному центрі КП “Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М. В. Скліфосовського ПОР” уже народилося більш як три з половиною сотні малюків. Бажаємо їм здоров’я, мирного неба та щасливого дитинства у вільній Україні.

Світ також підтримує Україну. Міжнародна конфедерація акушерок висловила засудження війни в Україні: «ICM вважає, що права жінок, новонароджених і дітей повинні бути захищені за будь-яких обставин, і що тільки в мирних ситуаціях сім’ї можуть процвітати. Тому ICM засуджує всі акти війни. ICM визнає сміливість наших членських асоціацій та акушерок по всій Європі, які – за найскладніших обставин – продовжують надавати догляд жінкам та їхнім новонародженим малюкам».

Хочемо побажати нашим Ангелам міцного здоров’я, мирного неба, задоволення від своєї святої професії, щасливих посмішок вдячних пацієнтів, натхнення та успіхів у подальшій роботі.

#Життя_переможе_смерть_а_світ_темряву

Алла Пилипенко, лікар акушер-гінеколог акушерського стаціонару Перинатальний центр КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім.М.В.Скліфосовського ПОР»

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

17 − 4 =