8 ВЕРЕСНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ФІЗИЧНОЇ ТЕРАПІЇ

Також 8 вересня дня відзначається День фізіотерапевта, Міжнародний день фізіотерапії. Ініціювала відзначення Всесвітня конфедерація фізичної терапії (WCPT) з 1996 року. Україна з 2010 року є асоційованим членом WCPT, що дає можливість підвищити обізнаність широких верств населення про ключову роль реабілітації у підтримці здоров’я і відновленні незалежності людей, які втратили рухові функції внаслідок травм або хвороб.

Фізична реабілітація/терапія – це застосування фізичних вправ і природних чинників з профілактичною та лікувальною метою у комплексному процесі відновлення здоров’я, фізичного стану та працездатності хворих і інвалідів. За визначенням комітету експертів ВООЗ, медична реабілітація – це активний процес, метою якого є досягнення повного відновлення порушених внаслідок захворювання або травми функцій, або оптимальна реалізація фізичного, психічного і соціального потенціалу людини з обмеженими можливостями, найбільш адекватна інтеграція його у суспільство. Термін “фізична реабілітація/терапія”, який дедалі ширше вживають у побутовій та професійній мові, підкреслює неоднозначність та популярність даного напрямку системи заходів.

Фізіотерапія (грец. physis – природа, therapeia – лікування) займається питаннями фізіологічного і лікувального впливу різних фізичних факторів на організм людини. Це одне з найстаріших лікувальних напрямків медицини. Мета фізіотерапії – лікування будь-якого захворювання, використовуючи експериментальні фізичні методи впливу на тіло пацієнта. Найчастіше за допомогою фізіотерапії проводиться реабілітація пацієнтів, які страждають захворюваннями опорно-рухового апарату та нервової системи. При захворюваннях нервової системи фізіотерапія спрямована на нормалізацію функцій центральної та периферичної нервової системи шляхом безпосереднього впливу на нервові структури, а також поліпшення кровообігу і трофіки нервової тканини. Використання фізіопроцедур при захворюваннях серцево-судинної системи покращує нервову регуляцію серцевої діяльності, сприяє нормалізації обмінних процесів у міокарді, застосовується для його тренінгу.

КП “Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР”

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

nineteen − 12 =