24 БЕРЕЗНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ НА ТУБЕРКУЛЬОЗ

Міжнародна кампанія з відзначення Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу-2020  проходить під гаслом  «Прийшов час подолати туберкульоз!» #It’sTimeToEndTB.

Визначене ВООЗ гасло Всесвітнього дня та місячника боротьби із захворюванням на туберкульоз «Настав час!» спонукає до мобілізації на всіх рівнях: настав  час виявляти й лікувати приховану інфекцію, посилювати освіту та обізнаність медичних працівників, настав час говорити, настав час припинити стигму!

Захворюваність на туберкульоз у Полтавській області за 2019 рік складає 52,1 випадка на 100 тисяч населення, що менше проти попереднього року на 12 відсотків. Із 726 осіб, що захворіли в минулому році, виявлено 85 випадків поєднаної патології туберкульозу та ВІЛ-інфекції. ВІЛ і туберкульоз називають епідеміями-двійниками, що стимулюють і посилюють один одного. ВІЛ активізує латентний туберкульоз в організмі людини.

В області минулоріч захворіло також 12 дітей віком до 17 років. Смертність від туберкульозу на Полтавщині протягом минулого року скоротилася на 7 відсотків і складає 8 випадків на 100 тисяч населення (в попередньому році – 8,6).

Оптимізується  фтизіатрична служба. Полтавською обласною радою прийнято рішення приєднати до Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру заклади у мм. Кременчук, Лубни, Опішня, Веприк. Наразі в цих закладах триває оптимізація штату.

Відбулися зміни в підходах до лікування туберкульозу. 49 відсотків першовиявлених випадків туберкульозу вже не лікуються в стаціонарі, ліки передаються в амбулаторії сімейним лікарям. Для пацієнтів, які не є бактеріовиділювачами, впроваджується пацієнт-орієнтована модель лікування – відеоДОТ. Пацієнт приймає ліки, перебуваючи на онлайн-зв’язку з куратором. Наразі лише у Полтаві так лікуються 18 пацієнтів. Для цього для центрів ПМСД придбано 3 ноутбуки. Хоча далеко не всі пацієнти мають доступ до Інтернету.

У сучасних економічних умовах велика роль відводиться органам місцевого самоврядування. Вони мають передбачати у своїх бюджетах кошти на соціальний супровід хворих на туберкульоз, ВІЛ/СНІД, наркозалежність, адже це – безпека громад. До прикладу, Кременчуцька міська рада передбачила на це 600 тисяч гривень.

Шановна громадо!

Настав час подбати про своє здоров’я!

Настав час перевіритися на туберкульоз!

Настав час дізнатися про симптоми туберкульозу!

Настав час звернутися до лікаря, а не самому лікувати себе!

Настав час підтримати людей, в житті яких є туберкульоз!

ПРЕСЦЕНТР ДОЗ

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

one × 1 =