165 НОВИХ АВТОМОБІЛІВ ПОВНІСТЮ ОНОВЛЯТЬ АВТОПАРК ЕКСТРЕНОЇ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ

Нові автомобілі “Пежо”

Із них 103, які вже надійшли в область, оглянув сьогодні на стадіоні «Ворскла» імені Олексія Бутовського голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов.

Фельдшер Уляна Герасимович
Санітарний автомобіль зсередини

Фельдшер медицини невідкладних станів виїзної бригади КП «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Уляна Герасимович має вищу кваліфікаційну категорію. На прохання журналістів вона переглядає обладнання в салоні новенького «Пежо». Пояснює: «Раніше на виїзд мені доводилося брати переносний дефібрилятор зі станції. Тут у салоні є вмонтований. Є кардіограф, кисневі балони, апарат штучної вентиляції легень, транспортні шини, пульсометр, сучасні ноші для дітей і дорослих. Зручна сумка для ліків на коліщатах. Деяке обладнання мусили переносити з машини в машину. Тепер усе необхідне буде під рукою. Зручно і медикам, і пацієнтам».

Олег Синєгубов та Віктор Лисак

Таку кількість спецавтомобілів майже одночасно вдалося отримати завдяки співпраці області зі Світовим банком та участі у пілотному проекті зі створення нового механізму організації та надання екстреної медичної допомоги. Голова обласної державної адміністрації Олег Синєгубов оглянув комплектацію нових авто. Обладнання налічує до трьох десятків найменувань.

«На ці автомобілі витрачено більше 200 мільйонів гривень, – зазначив голова облдержадміністрації, – з них 50 надав обласний бюджет. Машини готові до виїзду на маршрути. Частина – повнопривідні, які будуть курсувати по сільських дорогах. Наша область на реалізацію програми Президента України Володимира Зеленського першою в країні зможе повністю оновити автопарк екстреної допомоги вже у 2020 році».  

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак розповів про трансформацію медичної галузі області. Держава визнала Полтавщину пілотною у кількох напрямках. Так, центральна електронна система «Централь 103» для оптимізації роботи диспетчерських служб екстреної медичної допомоги Україні лише запроваджується, а диспетчерська Полтавського центру ЕМД до неї вже підключилася. Кожна виїзна бригада має планшет, через який отримує виклик і потім фіксує всі етапи надання допомоги. Для цього нещодавно докупили ще 145 планшетів.

«Така велика партія машин – перший прецедент у державі, – наголосив Віктор Лисак. – Їх достатньо для того, щоб надавати екстрену допомогу на якісно новому рівні. Медики зможуть виконувати все, що передбачено протоколом. Необхідні для цього ліки також є. Зараз складаються карти-схеми й до кінця січня – початку лютого уся нова техніка вийде на маршрути. Визначимося, які машини передамо на райони, які – на лікарні інтенсивного лікування. Старі, але придатні для використання, після ремонту залишимо у резерві на випадок надзвичайних ситуацій».

Довідково: Один автомобіль класу В коштує 1 мільйон 900 тисяч гривень. Автомобілі типу С – 2 мільйони 900 тисяч. Це найнижча ціна, що є наразі.

Пресцентр ДОЗ Полтавської ОДА

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

6 + twenty =