11 ЛЮТОГО – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ХВОРОГО

Всесвітній день хворого запроваджений за ініціативи Папи Римського Іоанна Павла II і відзначається з 1993 року – з метою підтримати всіх, кого хто переносить будь-яку важку хворобу і бореться з нею.

Чого, у першу чергу ми бажаємо своїм близьким, рідним, знайомим чи просто перехожим? Звичайно ж, здоров’я, адже воно найдорожче для кожного з нас, його не купиш ні за які гроші

У сучасному світі, де екологія гранично забруднена, а харчові продукти здебільшого поганої якості, майже кожна людина має якусь недугу. Хворіти – неприємна справа. З одного боку недуга приносить страждання хворому, з іншого – вона відволікає масу сил і енергії у тих, хто за службовим обов’язком або за збігом обставин змушений вирішувати проблеми хворої людини.

Саме під час хвороби ми розуміємо, наскільки важлива підтримка і турбота оточуючих. Комусь із нас доводилося доглядати за хворими, медики роблять це постійно. Всесвітній день хворого (англ. World Day of the Sick) – міжнародний день, покликаний привернути увагу людей до проблем, із якими зіштовхуються хворі люди по всій планеті. Цього дня  Богоматір зцілила стражденних на очах у мешканців міста Лурд (Франція) – відтоді її звуть рятівницею хворих. Щорічно 11 лютого у світі втілюється своєрідний соціальний проєкт: різноманітні благодійні акції, інформаційно-просвітницькі заходи, присвячені профілактиці та лікуванню хвороб, зміцненню здоров’я й підтримці здорового способу життя. В католицьких храмах можна спостерігати урочисті меси, віруючі згадують хворих і стражденних, висловлюють їм своє співчуття і надають моральну підтримку.

Громадянське суспільство в багатьох країнах стало активним учасником розробки політики в галузі охорони здоров’я, а його організовані представники взяли на себе роль зовнішніх контролерів за роботою системи охорони здоров’я, використовуючи ідеї та методи громадського аудиту.

Система охорони здоров’я будь-якої країни покликана реалізувати життєві потреби громадян, такі як доступність, якість, і ефективність медичної допомоги, на принципах справедливості, етичності, дотримання прав людини і надійних соціальних гарантій – всього того, що і входить в поняття загальнолюдських цінностей.

Але людина повинна, в першу чергу, сама нести відповідальність за своє здоров’я, уважно стежити за тим, наскільки здоровими є її стиль життя, сон, харчування, наскільки чистими – повітря й вода, як ставиться до свого психічного здоров’я, режиму праці й відпочинку, запобігає стресам і допомагає іншим людям. Недуга може застати зненацька, але всі ми – люди, і за своєю природою мусимо бути милосердними, чуйними.

Дата 11-е лютого нерозривно пов’язана з добрими католицькими традиціями і великою місією, покладеною Богом на всю християнську церкву. Безкорислива чеснота і самопожертва в ім’я порятунку свого ближнього – свята місія, нагорода за яку скоріше очікується християнами на небесах. Безліч християнських місій і парафій по всьому світу вже багато століть організовують подібну підтримку – догляд за хворими і немічними, які мають гостру потребу в опіці.

Всесвітній день хворого вже давно вийшов за рамки суто конфесійного заходу. Цього дня стало популярним проводити всілякі благодійні акції та заходи, організовувати перегляди тематичних фільмів та концертних програм, вести повчальні бесіди тощо.

Всесвітній день хворого носить соціальний характер і передбачає бути ще милосерднішим, ніж зазвичай.

Профілактика захворювань в даний час грає важливу роль. Здорова людина здатна на все, оскільки її внутрішні ресурси невичерпні. Однак вік швидкостей і технологій істотно підриває нашу психіку. А це ціла культура, зодягнена в кільце формул і теорій. І без внутрішньої гармонії тут не обійтися. Кажуть, панацеї від хвороб не існує. Але погодимося з тим, що наші емоції і думки формують певні картинки, які потім можуть втілитися в життя. І якщо в наших образах багато негативної енергетики, то майбутнє може здатися дуже непривабливим. Тому людина може і повинна піклуватися про себе і інших, щоб допомогти організму протистояти негативним реакціям. Головне, щоб все робилося з вірою, надією і любов’ю.

Людмила Чернишенко, сімейний лікар загальної – практики сімейної медицини Диканської АЗПСМ.

НАПИСАТИ КОМЕНТАР

Будь ласка, введіть свій коментар!
Будь ласка, введіть своє ім'я тут

5 × five =